Zukowski_wykladziny-przychodnie_szpitale

NAJLEPSZY WYBÓR DO SZKÓŁ I PRZYCHODNI

WYKŁADZINY ELASTYCZNE PCW

Wykładzina elastyczna PCW (określana też jako PCV lub PVC) to najpopularniejszy materiał podłogowy w obiektach szkolnych, medycznych i przemysłowych. Wykładzina ta charakteryzuje się przede wszystkim łatwym utrzymaniem czystości, wysoką odpornością na użytkowanie i nieograniczonymi możliwościami projektowania wzorów na podłodze. PCW pozwala na tworzenie kolorowych i wzorzystych powierzchni, dzięki którym w prosty sposób wydzielić można poszczególne strefy w pomieszczeniu (np. poczekalnie w przychodni), stworzyć miejsce zabaw dla dzieci (np. gra w klasy, kolorowe postacie z kreskówek), czy wyznaczyć szlaki komunikacyjne w halach produkcyjnych. 

Ze względu na budowę wykładzin PCW dzielimy je na wykładziny homogeniczne i heterogeniczne. 

1/1

WYKŁADZINY HOMOGENICZNE

Wykładziny homogeniczne charakteryzują się budową jednolitą w całym swym przekroju, dzięki czemu są bardziej trwałe na użytkowanie. Najczęściej wyróżniają się najwyższą klasą obiektową 33/34 i wysoką klasą ścieralności. Dostępne są w uniwersalnej, stonowanej kolorystyce, która pozwala na dopasowanie wykładziny niemal do każdego stylu wnętrza. Dzięki wyjątkowej wytrzymałości nawet na ekstremalnie duże natężenie ruchu, materiał ten stosowany jest chętnie na głównych szlakach komunikacyjnych w szkołach, przychodniach czy w obiektach przemysłowych. 

Przekrój wykładziny homogenicznej

WYKŁADZINY HETEROGENICZNA

Wykładziny heterogeniczne to tzw. wykładziny wielowarstwowe, które zbudowane są z kilku warstw: wytrzymałej, przezroczystej powłoki ścieralnej, następnie z warstwy dekoracyjnej z wzorem i z nośnika warstwy przemysłowej. Dzięki zastosowaniu takiej budowy, wykładziny heterogeniczne dostępne są w ogromnej ilości wzorów, kolorów i deseni. Wśród tysiąca wzorów znaleźć możemy wykładziny jednolite we wszystkich kolorach, ale także wykładziny z wzorami imitującymi kamień, drewno, marmur, beton, a także wykładziny z wzorami abstrakcyjnymi w linie, kropki czy kratkę. Producenci wykładzin co roku wprowadzają nowe kolekcje zaskakując przy tym projektantów i architektów. Dzięki szerokim możliwościom aranżacyjnym, wykładziny heterogeniczne wybierane są w miejsca, gdzie ważny jest styl wnętrza - sklepy i obiekty handlowe, prestiżowe kliniki, gabinety stomatologiczne, przedszkola, a także biura i urzędy. 

Przekrój wykładziny heterogenicznej

WYKŁADZINY SPECJALISTYCZNE

Do wykładziny specjalistycznych zaliczamy przede wszystkim wykładziny antypoślizgowe, wykładziny do pomieszczeń mokrych, a także wykładziny elektrostatyczne. W zależności od potrzeb producenci wykładzin obiektowych, posiadają w ofercie wykładziny dedykowane, które posiadają wszelkie wymagane właściwości potwierdzone atestami i certyfikatami. 

1/1

ZAINSPIRUJ SIĘ

Montaż wykładzin w Warszawie i na terenie całego województwa mazowieckiego i łódzkiego.

Masz pytania? Zadzwoń: 784-222-085 lub napisz: kontakt@zukowskiwykladziny.pl

Wykładzina do biura - jaką wybrać?

Instalacja wykładzin obiektowych - zadanie dla perfekcjonistów

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

© 2021 Żukowski i Syn wykładziny | Wszelkie prawa zastrzeżone.

Polityka prywatności | Wykładziny "od ręki"Blog