top of page

Personalizowane wykładziny dywanowe z własnym wzorem

Właściciele nowych i prestiżowych miejsc, jak hotele, biura, kina czy restauracje, często chcą tworzyć wnętrza niepowtarzalne, które na długo zapadną w pamięci gości. Idealnym rozwiązaniem są wykładziny dywanowe, które otwierają przed nami ogromne możliwości. Do niedawna wykładzina z własnym, indywidualnym wzorem, była możliwa jedynie dla bardzo dużych powierzchni, powyżej 500m2, jednak aktualnie europejscy producenci wykładzin, umożliwiają wydruki wykładzin już w mniejszych ilościach. Jak wygląda proces tworzenia własnej wykładziny dywanowej?


Kreowanie wykładziny dywanowej należy rozpocząć od dobrania odpowiedniego rodzaju wykładziny. Musimy odpowiedzieć sobie na pytania, gdzie będzie montowana wykładzina, jakie w tym miejscy panuje natężenie ruchu i jaki atest trudnopalności powinna posiadać (Bfl, Cfl). W zależności od potrzeb, możemy dobrać odpowiednią gramaturę, pamiętając o klasie użyteczności obiektowej (do miejsc użyteczności publicznej, min. 31). Dopiero po wyborze naszej bazy, możemy przejść do tworzenia grafiki.

W zależności od zapotrzebowania, producenci udostępniają nam własną bazę wzorów lub umożliwiają przesłanie własnego projektu. Po wszelkich modyfikacjach i akceptacjach, otrzymujemy próbkę wykładziny z własnym wzorem, na podstawie której, w końcowym etapie, drukowana jest docelowa ilość wykładziny do naszego obiektu.


Cały proces tworzenia własnego wzoru wykładzin wymaga czasu, dlatego należy zaznaczyć, że nie jest to rozwiązanie dla osób, które potrzebują materiału "na już". Natomiast jest oczywiście rozwiązanie. Producenci wykładzin znając już potrzeby swoich klientów, tworzą gotowe wykładziny z wzorami, które wybierane są najchętniej i najczęściej, dlatego proces wyboru wykładziny można znacznie skrócić.

Aby poznać szczegółową ofertę i możliwości dopasowane do Państwa potrzeb, zapraszamy do kontaktu. Chętnie podpowiemy.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page