top of page

Wykładziny w kolorach roku 2021

Pantone Color Institute ogłosiło kolor roku 2021 - tym razem nie jest to jeden, a aż dwa kontrastowe kolory - Ultimate Grey i Illuminating Yellow. Jak wprowadzić je do wnętrza mieszkalnego lub komercyjnego? Zebraliśmy kilka inspiracji z branży wykładzin, które mogą pomóc przy aranżacji wnętrz domowych, ale także i biurowych czy hotelowych.

Wybór kolorów roku nie jest absolutnie przypadkowy. Pantone swoimi kolorami, chce dać nam nadzieję na lepsze jutro. Zestawienie stonowanej i uspokajającej szarości z radosną i słoneczną żółcią, to odpowiedź na czasy pandemii. Jeszcze będzie dobrze.


Jak wprowadzić do wnętrza tak kontrastowe zestawienie? Szarość gości w naszych domach i biurach już od dawna. Jednak teraz Pantone zachęca do wprowadzenia intensywnego i radosnego zestawienia. Dla niektórych kolor żółty może być zbyt intensywny, jednak pamiętajmy, że może on występować w różnych odcieniach, nieco bardziej stonowanych, które nie będą już nas przytłaczać. Delikatne, subtelne dodatki w postaci poduszek, zasłon, czy... podłogi, będą świetnym rozwiązaniem. I tu zaczynamy nasz ulubiony temat...


Kreowanie powierzchni podłogi kolorami 2021 wg Pontone

Szare wykładziny królują w polskich wnętrzach od lat, jednak kolor żółty to już dla nas coś bardziej odważnego. Ciekawym rozwiązaniem w tej sytuacji są płytki i panele dywanowe, które pozwalają tworzyć na powierzchni podłogi kompozycje z wielu kolorów. I tu na przód pojawiają się kolekcje francuskiej marki wykładzin - Balsan:

Ciekawe możliwości otwierają przed nami także wykładziny elastyczne - PCW i linoleum, które także można dowolnie ze sobą zestawiać, tworząc np. strefy komunikacyjne lub wstawiając elementy dekoracyjne. Tu piękne odcienie żółci prezentuje Tarkett, Forbo i Gerflor.

Obiekty użyteczności publicznej pragną zachwycać swoich klientów i zapadać im głęboko w pamięć. Wnętrza biur, obiektów handlowych, hoteli czy gabinetów medycznych, coraz częściej zaskakują nas swoimi designerskimi wnętrzami, które tworzone są przez profesjonalnych projektantów i architektów wnętrz. W miejscach tych podłoga może grać pierwsze skrzypce, a inne elementy wnętrza będą jedynie dodatkami.

Ku naszemu zaskoczeniu, nawet nasza strona firmowa utrzymana jest w tych kolorach... przypadek? :)

147 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page