top of page

Wykładzina do biura - jaką wybrać?

Wybór odpowiedniej wykładziny biurowej nie jest prosty i szybki. Materiałów podłogowych jest wiele, natomiast różnią się one od siebie parametrami technicznymi, które zawężają wybór w zależności od naszych potrzeb.


Wykładzina do małego biura

Przez określenie "małe biuro" mam na myśli nie tyle małą przestrzeń, jak małą liczbę pracowników i osób korzystających z danego pomieszczenia. Jeżeli biuro jest niewielkie i pracuje w nim max 2-3 osoby, to możemy wybrać wykładzinę o nieco niższych parametrach użytkowych, która przy tak niewielkim użytkowaniu, będzie spełniać swoje funkcje przez długi czas.

  • klasa użytkowa min. 31

  • gramatura runa min. 500 g/m2

  • klasa trudnopalności Bfls1/Cfls1

  • Struktura - w zależności od prestiżu - gabinet osoby na wysokim stanowisku - polecana wykładzina welurowa, klasyczne biuro - wykładzina pętelkowa lub igłowana.

Wykładzina do dużego biura open space lub na korytarz

Ponownie, jako duże biuro mam na myśli, nie tyle dużą przestrzeń, jak wielu pracowników, gości, kooperantów. Wiele osób, przemierzających te same ścieżki, noszących kawę, która przez przypadek może się wylać, jeżdżących krzesłami na kółkach itp. Do takich przestrzeni polecane są wykładziny o wysokich parametrach użytkowych, tzn:

  • Najwyższa klasa użytkowa 33

  • Wysoka gramatura runa min. 700 g/m2

  • Klasa trudnopalności Bfls1/Cfls1

  • Struktura - pętelkowa lub igłowana

Płytki dywanowe

Płytki dywanowe to nic innego, jak wykładzina dywanowa w modułach najczęściej w rozmiarze 50x50 cm lub 60x60 cm. Dostępne są także inne rozmiary i kształty.

Płytki dywanowe to coraz częściej wybierany materiał podłogowy do biur, szczególnie tych, gdzie występują podłogi techniczne (podniesione), a cała infrastruktura teleinformatyczna znajduje się pod podłogą. Zastosowanie w takich miejscach płytek dywanowych nie blokuje dostępu do przewodów i kabli. Prawidłowo zamontowaną płytkę, można w każdym momencie odkleić i zajrzeć pod spód, a następnie przykleić ja z powrotem. Płytki dywanowe dają także możliwość łatwej wymiany jedynie kawałka podłogi, gdy np. zabrudzi się lub trwale zniszczy.


Wykładziny dywanowe do biur to niezwykle ważny element wystroju wnętrza. Dają wiele możliwości aranżacyjnych, dlatego warto zastanowić się nad dobrym wyborem. Zachęcam do skorzystania z darmowych konsultacji i pomiaru w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego.181 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page